top of page
MKS_poziom.png

ZMIANA HALI. Z GWARDIĄ W ŁAGISZY

W ubiegłym sezonie w Łagiszy MKS Będzin rozgrywał mecz Pucharu Polski z Norwidem Częstochowa. W bieżących rozgrywkach nasz zespół podejmie w niej Gwardię Wrocław w ramach 4. kolejki TAURON 1.Ligi.Historia ostatnich spotkań MKS-u i Gwardii Wrocław jest korzystna dla zespołu z Będzina, który w minionych dwóch sezonach aż czterokrotnie okazywał się lepszy od ekipy z Dolnego Śląska. Stracił w nich tylko trzy sety.


W tegorocznych rozgrywkach będzinianie odnieśli już trzy zwycięstwa z rzędu. W pokonanym polu pozostawiali kolejno Lechię Tomaszów Mazowiecki (3:1), MCKiS Jaworzno (3:0) oraz Visłę Bydgoszcz (3:1).


Dwa zwycięskie spotkania mają za sobą siatkarze z Wrocławia, którzy w Spale ograli SMS 3:0, a we Wrocławiu okazali się lepsi od BBTS-u Bielsko-Biała, zwyciężając w czterech setach.


W tabeli MKS jest drugi, a nad trzecią Gwardią ma trzy punkty przewagi.Międzysezonowa przerwa w obozie gości upłynęła intensywnie. Klub odmłodził skład, włączając do niego m.in. kilku juniorów: Szymona Rakowskiego, Franciszka Uszoka, Oliviera Janiaka i Oliwiera Pakosa. Na rozegranie z Częstochowy przyszedł Damian Biliński, a na przyjęcie z Bydgoszczy trafił Piotr Śliwka.bottom of page