top of page
MKS_poziom.png

ZAKSA WYELIMINOWANA! MKS W IV RUNDZIE PP!

W drugim secie sytuacja wymknęła się spod kontroli, ale w końcówce została opanowana. MKS Będzin pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 w III rundzie Pucharu Polski. W IV będzinianie spotkają się z Norwidem Częstochowa (11 stycznia).Kłopoty w środkowej części meczu rozpoczęły się przy stanie 15:9, gdy gospodarze zdobyli sześć punktów z rzędu. W końcówce osiągnęli nawet minimalne prowadzenie, dające im piłki setowe, ale przy stanie 26:26 doszło do przełamania. 27 punkt gościom zapewnił Brandon Koppers, a 28 Łukasz Usowicz. W pozostałych partiach spotkanie miało już jednostronny przebieg od początku do końca. W pierwszej II-ligowiec ugrał 15, a trzeciej 19 punktów.ZAKSA Strzelce Opolskie - MKS Będzin 0:3 (15:25, 26:28, 19:25)

ZAKSA: Boniaszczuk, Oliveira (1), Woźniak (1), Wóz (4), Zapłacki (6), Hoszman (12), Gawron (libero) oraz Gaweł (1), Chwastyk (13), Kupczak, Pietkiewicz (libero) MKS: Macionczyk (3), Teppan (11 pkt), Usowicz (11 pkt), Swodczyk (9), Koppers (7), Pietruczuk (11), Marek (libero) oraz Frąc, Piwowarczyk (4), Olenderek (libero)

MVP: Teppan (MKS)

Widzów: 100


bottom of page