top of page
MKS_poziom.png

ZACZYNAMY! RUSZA FAZA PLAY-OFF TAURON1.LIGI

Wreszcie! 19 kwietnia rozpocznie się długo wyczekiwana przez wszystkich faza play-off TAURON1.Ligi. W najbardziej interesującej nas parze MKS Będzin zagra z Lechią Tomaszów Mazowiecki.W fazie zasadniczej będzinianie dwukrotnie rywalizowali z ekipą z woj. łódzkiego. Na wyjeździe stracili tylko seta, a u siebie - niespełna dwa tygodnie temu - zagrali na zero z tyłu. - To może być nasz rywal w play-off, więc tym bardziej cieszę się z tego, że wyszliśmy na pełnym skupieniu i zagraliśmy dobre spotkanie przy pełnej koncentracji - mówił po rewanżu Wojciech Serafin, szkoleniowiec drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego.W ćwierćfinale rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. W przypadku ewentualnego wyeliminowania, ósmego po 30 kolejkach, stulatka z Tomaszowa Mazowieckiego, kolejnym rywalem mistrza fazy zasadniczej będzie (czwarty po sezonie regularnym) Mickiewicz Kluczbork lub (piąta) Visła Bydgoszcz.


W pozostałych meczach I rundy Exact Systems Norwid Częstochowa spotka się z PZL Leonardo Avią Świdnik, natomiast Chemeko-System Gwardia Wrocław podejmie AZS AGH Kraków. Lepsi z tych par zagrają w drugim półfinale.bottom of page