top of page
MKS_poziom.png

Z AVII DO BĘDZINA! MATEUSZ REĆKO ATAKUJĄCYM MKS-U!

W ostatnich dwóch sezonach swoją boiskową postawą napsuł nam sporo zdrowia, jednocześnie wzbudzając podziw. 25-letni Mateusz Rećko w nadchodzących rozgrywkach będzie bronił barw MKS-u Będzin."Rekin" szybko stał się jednym z ulubieńców kibiców Avii Świdnik, dla której w minionych zmaganiach zdobył 478 punktów (15 na mecz). Sezon w żółto-niebieskich kolorach zakończył na siódmej pozycji.


W klasyfikacji MVP był szósty (7 statuetek), w rankingu najlepszych punktujących (478) zajął siódme miejsce, a w zestawieniu czołowych atakujących (401) uplasował się na szóstej lokacie.


Do Świdnika trafił z Białegostoku, w którym w sezonie 2019/2020 awansował do TAURON 1.Ligi. Wcześniej reprezentował m.in. AZS Częstochowa, grając u boku takich zawodników jak: Moustapha M'Baye, Patryk Szczurek, Bartosz Krzysiek czy Bartosz Bućko.


Przebieg kariery Mateusz Rećki:


Mateusza Rećkę serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy mu samych udanych występów w jego barwach.


Okienko transferowe (stan na 6.06.2023):


Odeszli: Jarosław Macionczyk (?), Renee Teppan (?), Mateusz Frąc (?), Łukasz Usowicz (?), Jakub Rohnka (?), Kacper Gonciarz (?), Maciej Ptaszyński (?), Kajetan Marek (?), Hubert Piwowarczyk (?),


Przyszli: Mateusz Rećko (PZL Leonardo Avia Świdnik),


Pozostali:

bottom of page