top of page
MKS_poziom.png

WZMOCNIENIE NA ŚRODKU! MATEUSZ SIWICKI DOŁĄCZA DO MKS-U!

Po dwóch latach spędzonych w Świdniku Mateusz Siwicki zamienia Avię na MKS. To drugi nabytek w tym okienku transferowym po Mateuszu Rećce z zespołu z "Lotniczego Miasta"!Dla środkowego, który pierwsze kroki na ligowych parkietach stawiał w Bydgoszczy będzie to piąty sezon na poziomie Tauron 1. Ligi. Po występach w Norwidzie, Gwardii i Avii dołączy on do lini środka MKS-u, gdzie będzie walczyć o miejsce w składzie z Łukaszem Swodczykiem oraz Danielem Popielą.


W minionym sezonie Mateusz był ważną postacią w zespole ze Świdnika. Wystąpił w 29 spotkaniach zdobywając 228 punktów, z czego aż 58 dołożył po udanym bloku.Przebieg kariery Mateusz Siwickiego:


Serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy samych udanych występów w barwach będzińskiego MKS-u!


Okienko transferowe (stan na 19.06.2023):


Odeszli: Jarosław Macionczyk (?), Renee Teppan (?), Mateusz Frąc (?), Łukasz Usowicz (?), Jakub Rohnka (?), Kacper Gonciarz (CHKS Arka Chełm), Maciej Ptaszyński (PZL Leonardo Avia Świdnik), Kajetan Marek (?), Hubert Piwowarczyk (PZL Leonardo Avia Świdnik),


Przyszli: Mateusz Rećko (PZL Leonardo Avia Świdnik), Grzegorz Pająk (Indykpol AZS Olsztyn), Daniel Popiela (Exact Systems Norwid Częstochowa), Marcin Krawiecki (AZS AGH Kraków), Mateusz Siwicki (PZL Leonardo Avia Świdnik)


Pozostali: Łukasz Swodczyk, Brandon Koppers, Bartosz PietruczukKadra MKS-u na sezon 2023/2024:


Rozgrywający: Grzegorz Pająk, Marcin Krawiecki


Atakujący: Mateusz Rećko,


Środkowi: Łukasz Swodczyk, Daniel Popiela, Mateusz Siwicki,


Przyjmujący: Brandon Koppers, Bartosz Pietruczuk,


Libero:

bottom of page