top of page
MKS_poziom.png

WYSZARPALI ZWYCIĘSTWO! MKS POKONAŁ ASTRĘ!

Wielu emocji dostarczyło sobotnie spotkanie MKS-u Będzin w Nowej Soli. Podopieczni Wojciecha Serafina pokonali Astrę 3:2, choć ta wygrywała już 2:1. Zwycięzcę wyłoniła dopiero 38 akcja tie-breaka...Będzinianie przystąpili do gry na nowosolskim parkiecie z wielkim animuszem. Zaczęli od prowadzenia 5:2, które następnie wzrosło do 21:13. W tym momencie naszemu zespołowi przydarzył się przestój, a serią kapitalnych zagrywek popisał się Tomasz Pizuński. Astra doprowadziła do remisu 22:22, jednak MKS udowodnił swoją wyższość dopiero w grze na przewagi, zwyciężając do 24 po ataku ze środka Łukasza Swodczyka.


W drugiej partii Będzin nieco później odskoczył rywalom (11:8), jednak później sam musiał gonić wynik. Astra prowadziła 19:17 i dwupunktowy zapas dowiozła do samego końca. W ostatniej akcji seta Brandon Koppers popełnił błąd w polu serwisowym. Beniaminek triumfował 25:23.


W trzecim secie gospodarze uciekali, a goście gonili. Nowosolanie objęli wysokie prowadzenie już na początku (5:2), lecz MKS nie odpuszczał. Od stanu 9:9 gra toczyła się punkt za punkt, a zespoły na przemian zmieniały się na prowadzeniu. W końcówce bliżej wygranej była Astra (23:21), ale będzinianie doprowadzili do gry na przewagi (25:25). Piłkę setową miejscowym dał jednak atak Sławomira Buscha, a wygraną przypieczętował błąd w ofensywie Jakuba Rohnki.Czwarta odsłona miała jednostronny przebieg. MKS od początku do końca dyktował warunki gry, zwyciężając zasłużenie do 17. Pierwszoplanową postacią w będzińskiej ekipie był Brandon Koppers, punktujący zarówno ze skrzydeł, jak i zza linii końcowej.


Tuż przed zmianą stron w tie-breaku drużyna z Nowej Soli prowadziła 7:4, ale MKS po raz kolejny pokazał charakter, wyrównując stan rywalizacji na 11:11. Dalej gra toczyła się punkt za punkt, a zakończył ją as serwisowy Renee Teppana (20:18).


Astra Nowa Sól – MKS Będzin 2:3 (24:26, 25:23, 27:25, 17:25, 18:20)

Astra: Ruciński (1), Kłęk (14), Pranko (8), Pizuński (22), Drzazga (1), Busch (28), Foltynowicz (libero) oraz Brzeziński (1), Kowalczyk (4), Skibicki (5), Wołowicz, Kołtowski (libero) MKS: Macionczyk (2), Ratajczak (8), Ptaszyński (7), Koppers (29), Teppan (16), Swodczyk (7), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (3), Piwowarczyk (6), Rohnka (11), Marek (libero)

MVP: Koppers

Widzów: 297

Sędziowali: Bzodek, Kowalskibottom of page