top of page
MKS_poziom.png

WOJCIECH SERAFIN I JAROSŁAW MACIONCZYK NOMINOWANI!

Wojciech Serafin otrzymał nominację na Najlepszego Trenera Drużyny Seniorskiej 2022 Roku w plebiscycie organizowanym przez Śląski Związek Piłki Siatkowej, natomiast nominację na Najlepszego Zawodnika Drużyny Seniorskiej przyznano Jarosławowi Macionczykowi.W poprzednich rozgrywkach klubowych "Serek" doprowadził MKS Będzin do wicemistrzostwa TAURON 1.Ligi, a w sezonie reprezentacyjnym - jako asystent selekcjonera reprezentacji Słowacji, Marka Kardosa - był bardzo blisko wywalczenia awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy.


- Czuję zawstydzenie, a jednocześnie bardzo się cieszę, że nasza praca została wyróżniona. Nominacja jest zasługą całego zespołu, całego klubu - podkreślił szkoleniowiec.


Aktualnie jego podopieczni zajmują szóste miejsce w tabeli, choć w przypadku potencjalnego zwycięstwa w zaległym spotkaniu (czwartek, godz. 18:00) w Spale mogą awansować nawet na pozycję wicelidera.


- Mamy kontuzjowanego Kubę Rohnkę, chorego Artura Ratajczaka, a przez ostatni tydzień z powodów osobistych nie było z nami Maćka Olenderka, więc trenujemy w okrojonym składzie, przygotowując się na tyle, na ile możemy - przyznał trener.Do pierwszej drużyny MKS-u dołączył Marcin Goj, występujący na co dzień w III-ligowej rezerwie oraz zespole juniorów naszego klubu. Środkowy zajmie miejsce Artura Ratajczaka, a obowiązki kapitana przejmie Jarosław Macionczyk, który już po raz drugi z rzędu został doceniony przez Śląski Związek Piłki Siatkowej.


- To duże wyróżnienie, choć nie czuję się weteranem, tak jak napisali w uzasadnieniu, bo weterani są nieaktywni, a ja cały czas gram - powiedział rozgrywający MKS-u, który w poprzednich rozgrywkach wywalczył awans do PlusLigi z klubem z Bielska-Białej, będąc pierwszoplanową postacią w jego drużynie, za co otrzymywał statuetki MVP. Istotną rolę doświadczony siatkarz odgrywa również w Będzinie.


Głosowanie potrwa do 26 grudnia (godz. 23:59). Na podstawie jednego adresu e-mail można wypełnić formularz głosowania tylko raz (wymagane logowanie do konta google). V Gala Śląskiej Siatkówki, na której poznamy laureatów, odbędzie się już 5 stycznia w Będzin Arenie. Program uroczystości będzie znany wkrótce.bottom of page