top of page
MKS_poziom.png

WOJCIECH SERAFIN: KILKA PLANÓW NA GRĘ

- Mamy jeden schemat analizy, ale kilka planów na grę. Nie boimy się jutra, zagramy na dużym luzie - zapowiedział, przed jutrzejszym meczem z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Wojciech Serafin, trener MKS-u.MKS Będzin ze sportową złością wkroczył w 2023 rok. W styczniowych spotkaniach TAURON1.Ligi pokonał BAS Białystok (3:0), KPS Siedlce (3:0) i Chemeko-System Gwardię Wrocław (3:1), a w IV rundzie Pucharu Polski wyeliminował Exact Systems Norwid Częstochowa (3:1). Finałem miesiąca będzie mecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.


- Teraz to my nie będziemy mieć niczego do stracenia, za to będziemy mieć w sobie dużo luzu. W takiej sytuacji gra się lepiej i pokazuje dużo więcej z tego, co się potrafi. Jest to moment, w którym zawodnicy mogą zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Nie powiem, że presja faworyta paraliżuje, ale zabiera zwykle coś, co wychodzi na treningach, a na meczach już niekoniecznie. To będzie jedno spotkanie, w którym wszystko może się zdarzyć. Nie obawiamy się jutra - mówił szkoleniowiec.


W grudniu 2021 roku zawiercianie gościli w Będzinie w ramach 1/16 finału krajowego pucharu, wówczas pokonali MKS w trzech setach. Kacper Gonciarz, Brandon Koppers, Jakub Rohnka, Maciej Ptaszyński, Łukasz Swodczyk, Artur Ratajczak i Kajetan Marek doskonale pamiętają tamto spotkanie.


- To tylko na plus. Oni zdobyli już pewne doświadczenie w grze z takim rywalem i mogą powiedzieć, że "Nie taki diabeł straszny, jak go malują". W Zawierciu też grają ludzie, którzy mają słabsze momenty i popełniają błędy. W tym sezonie zagrali już bardzo dużo meczów, a ostatnie wyniki nie były dla nich satysfakcjonujące, mimo to są dobrym zespołem i zdecydowanym faworytem wtorkowego meczu - dodał "Serek".W starciu z wrocławską Gwardią kontuzji nabawił się Mateusz Frąc, który z pomocą kolegów opuścił boisko. Mimo wcześniejszych obaw, nie można wykluczyć występu atakującego w pucharowym boju przeciwko drużynie z PlusLigi. - Wczoraj trenował delikatnie, zobaczymy jak to będzie wyglądało dziś i jutro, na pewno każdy dzień coś zmienia. Najważniejsze, żeby się wyleczył - podkreślił trener.


Problemy zdrowotne nie omijają również ekipy z Zawiercia. Od kilku tygodni Warta musi radzić sobie bez kontuzjowanego, Santiago Dananiego, do którego w ubiegłym tygodniu dołączył Uroš Kovačević. Przyjmującemu podczas meczu Ligi Mistrzów w Berlinie odnowił się uraz pleców.


- W ostatnim meczu w Katowicach nie zagrali, jednak przygotowujemy się na wszystkich. Mamy jeden schemat analizy, ale kilka planów na grę. Za każdym razem to jest coś innego, bo każdy rywal ma swoje plusy i minusy, każdego staramy się w jakiś sposób złapać - zakończył Wojciech Serafin.bottom of page