top of page
MKS_poziom.png

W KLUCZBORKU PRZECZYTALI MICKIEWICZA!

MKS Będzin z kolejnym kompletem punktów. W sobotę nasz zespół pokonał Mickiewicza Kluczbork 3:1 (25:22, 25:16, 23:25, 25:20), po czym umocnił się na drugim miejscu w I-ligowej tabeli. Będzinianie pozostają na fali wznoszącej od 7 stycznia.


Foto: www.tauron1liga.pl


Przez większość spotkania gra toczyła się pod dyktando MKS-u, mającego szansę nawet na trzysetowe zwycięstwo. To jednak w końcówce wymknęło mu się z rąk, ale w czwartym team Wojciecha Serafina zrobił to, czego nie zrobił pół godziny wcześniej i zasłużenie przywiózł do Będzina pełną pulę.


Nasi siatkarze przeważali na boisku, co znalazło odzwierciedlenie w pomeczowych statystykach. Największa różnica punktowa wynikała z błędów własnych i z gry blokiem. W tym dwóch elementach zespół znad Czarnej Przemszy zdobył o 18 małych punktów więcej od Mickiewicza.W ten sposób będzinianie zrewanżowali się z nawiązką rywalom za porażkę z pierwszej fazy zasadniczej (2:3). Trzypunktowa wygrana w rewanżu pozwoliła im zbliżyć się na punkt do prowadzącego w TAURON1.Lidze Norwida Częstochowa. Siatkarze MKS-u w dalszym ciągu mają do rozegrania zaległy mecz z Avią Świdnik.bottom of page