top of page
MKS_poziom.png

W WIELKI CZWARTEK MKS ZAGRA Z LECHIĄ!

Siatkarze z Będzina ponownie staną do obrony tronu lidera, na którą awansowali 29 marca. W Wielki Czwartek przed własną publicznością podejmą walczącą o miejsce w ósemce, Lechię Tomaszów Mazowiecki.MKS toczy korespondencyjny bój o pierwsze miejsce z Norwidem Częstochowa. Na dwie kolejki przed finiszem sezonu regularnego będzinianie mają dwa punkty przewagi nad rywalami, dodatkowo w dwóch najbliższych meczach będą mieć przewagę własnego parkietu, na którym podejmą Lechię i Visłę Bydgoszcz.


Drużyna ze świętego miasta rundę rewanżową fazy zasadniczej zakończy spotkaniem z Legią w Warszawie, a w przedostatniej serii spotkań uda się do Wrocławia na mecz z Gwardią, której celem jest przystąpienie do fazy play-off z najniższego stopnia na podium.Lechia na dziś jest ósma, a jej strata do AGH Kraków jak i przewaga nad Chrobrym Głogów wynosi cztery punkty. Tomaszowianie po 28 kolejkach zajmują ostatnią pozycję premiowaną grą w fazie play-off. Niewykluczone, że to właśnie oni będą rywalami MKS-u w I rundzie.


Dotychczasowy bilans bezpośrednich gier będzińskiego zespołu z Lechią jest korzystny dla podopiecznych Wojciecha Serafina. Z trzech MKS wygrał wszystkie. Jedną w domu (3:0) i dwie na wyjeździe (3:2 i 3:1).Poprzednia wizyta Lechii w Będzinie:bottom of page