top of page
MKS_poziom.png

VISŁA ZAKOŃCZYŁA ZWYCIĘSKĄ PASSĘ MKS-U

Wyjazdową porażką 0:3 z Visłą Bydgoszcz zakończyli I-ligowe rozgrywki siatkarze MKS-u. Będzinianie w wyniku porażki spadli poza podium i w styczniu będą atakować czołówkę z czwartego miejsca.


Fot. Mateusz Bosiacki / TAURON1.Liga


W Tomaszowie Mazowieckim zwrot akcji nastąpił po wygranej końcówce w grze na przewagi. W Bydgoszczy takiego zwrotu już nie było, mimo iż w pierwszym secie rozegrano 60, a w drugim 50 akcji. Tym razem końcówki należały do Visły, podobnie jak i drugi set, w którym drużyna znad Brdy ugrała o dziewięć punktów więcej.


Z perspektywy całego spotkania najbardziej szkoda było premierowej partii. W niej będzinianie wygrywali już 17:14. Dużo w tym zasługa świetnie punktującego Mateusza Frąca. Na przeszkodzie stanął jednak duet Maciej Krysiak/Damian Wierzbicki, dzięki któremu Visła wyrównała (20:20) i jako pierwsza miała piłkę setową (25:24) jednak do remisu doprowadził Brandon Koppers. O zwycięstwie w tej części spotkania zadecydował dopiero w wystawie Łukasza Swodczyka.


Drugi set niestety nie miał żadnej historii. Bydgoszczanie od początku do końca dyktowali warunki gry, choć sześciopunktowy dystans osiągnęli dopiero w końcówce (20:14). Tak różnicę Visła dowiozła już do samego końca (25:19).


Również i ostatniej ostatniej ekipy z Kujaw i Pomorza miała więcej z gry. Prowadziła 20:17, ale wtedy nastąpił zryw w grze będzińskiej drużyny. Jarosław Macionczyk często korzystał z usług Brandona Koppersa, a ten odpłacał się mu skutecznymi atakami za okazane zaufanie. Wysiłek poszedł jednak na marne, ponieważ w ostatniej akcji meczu to właśnie Kanadyjczyk popełnił błąd w przyjęciu zagrywki...


BKS Visła Proline Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0 (31:29, 25:19, 26:24)

Visła: Krysiak (17 pkt), Elgert (2), Wierzbicki (12), Gutkowski (8), Radziwon (9), Cieślik (9), Jędruszczak (libero) oraz Bonisławski (libero)

MKS: Macionczyk (2), Usowicz (2), Pietruczuk (10), Frąc (12), Swodczyk (6), Koppers (19), Marek (libero) oraz Gonciarz, Teppan, Piwowarczyk (2), Ptaszyński (1), Olenderek (libero)

MVP: Krysiak (Visła)

Widzów: 300

Sędziowali: Sołtysiak, Piekarec

bottom of page