top of page
MKS_poziom.png

UDANY REWANŻ! ZWYCIĘSTWO W BYDGOSZCZY!

Bezcenne zwycięstwo z Bydgoszczy wywieźli siatkarze MKS-u. W czwartek pokonali tamtejszą Visłę 3:1, przedłużając szansę na awans do wielkiego finału. Teraz rywalizacja powróci do Będzina, w którym już w niedzielę obydwa zespoły spotkają się po raz ostatni.Spotkanie nad Brdą nie należało do najłatwiejszych. Wprawdzie MKS wygrał trzy sety, ale za każdym razem czynił to minimalną różnicą punktów. Najpierw zwyciężył do 23, potem do 22. Trzecia partia naszej drużynie kompletnie nie wyszło. Będzinianie zdobyli w niej zaledwie 16 punktów. Najwięcej emocji dostarczyła ostatnia część meczu, w której zwycięzcę wyłoniła dopiero gra na przewagi. MKS pokonał Visłę 26:24, unosząc ręce w geście triumfu.


Najlepszym zawodnikiem meczu uznano rozgrywającego zagłębiowskiej ekipy, Jarosława Macionczyka, dla którego było to już piąte wyróżnienie indywidualne w bieżących rozgrywkach. "Jaro" zapisał na koncie 5 punktów (4 atakiem, 1 zagrywką).Visła Proline Bydgoszcz – MKS Będzin 1:3 (23:25, 22:25, 25:16, 24:26)

Visła: Wierzbicki (19 pkt), Krysiak(15), Śliwka (14), Radziwon (10), Cieślik (4), Elgert (1), Jędruszczak (libero) oraz Kaźmierczak (6), Szczechowicz (1), Gutkowski i Bonisławski (libero) MKS: Koppers (13), Teppan (11), Swodczyk (9), Pietruczuk (8), Macionczyk (5), Usowicz (1), Olenderek (libero) oraz Ptaszyński (3), Ratajczak (3), Rohnka (2), Gonciarz, Marek (libero) i Ratajczak (3)

MVP: Macionczyk (MKS)

Widzów: 850

Sędziowali: Gruszczyński, Bartłomiejczakbottom of page