top of page
MKS_poziom.png

U SIEBIE W NIEDZIELĘ, NA WYJEŹDZIE W CZWARTEK

Rozpocznie się 30 kwietnia, a zakończy 4 lub 7 maja. Poznaliśmy terminarz półfinałowej rywalizacji będzińskiego MKS-u z Visłą Bydgoszcz. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w naszej hali w najbliższą niedzielę o 17:30.Choć najbliższy rywal MKS-u w sezonie zasadniczym uplasował się dopiero na 5. miejscu, to w I rundzie nie miał najmniejszych problemów z wyeliminowaniem wyżej notowanego Mickiewicza Kluczbork. Bydgoska drużyna wygrała dwa spotkania w stosunku 3:0 (25:16, 25:16, 25:23) i (25:19, 25:17, 25:23).


Nieco trudniej w poprzednim etapie miał najwyżej rozstawiony zespół z Będzina. Mistrz fazy regularnej również w dwóch meczach wyeliminował teoretycznie najsłabszą Lechię Tomaszów Mazowiecki, choć w pierwszym przegrał seta (25:18, 21:25, 27:25, 25:16). W drugim, mimo gry na przewagi w środkowej odsłonie, MKS wygrał już 3:0 (25:19, 30:28, 25:22).W sezonie zasadniczym bezpośrednie spotkania kończyły się w trzech setach. Visła wygrała w Bydgoszczy, a MKS okazał się lepszy w Będzinie. O ile mecz w Łuczniczce miał zacięty przebieg, a skrajne partie kończyły się w grze na przewagi, o tyle w rewanżu całość miała jednostronny przebieg.


W przedostatniej kolejce bydgoszczanie zagrali w hali nad Czarną m.in. bez Damiana Wierzbickiego, Macieja Krysiaka, Wojciecha Kaźmierczaka czy Maxwella Elgerta. Z kolei gospodarze rotowali składem, dając pograć wszystkim zawodnikom.Pięć dni po meczu w Będzinie półfinałowe rozgrywki przeniosą się do Bydgoszczy, gdzie również o 17:30, rozpocznie się drugi mecz pomiędzy Visłą i MKS-em. W przypadku remisu, całość obydwa zespoły ponownie spotkają się w będzińskiej Arenie 7 maja (17:30).
bottom of page