top of page
MKS_poziom.png

TRZY PUNKTY W CZTERECH SETACH!

Owocna inauguracja sezonu 2023/2024 miała miejsce w Będzin Arenie. MKS w czterech setach pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Grzegorz Pająk, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.Inauguracyjne spotkanie miało różne oblicza. Pierwsze bardzo zacięte, w którym będzinianie pokonali gości do 23. Drugie, bez historii, gdzie MKS zdominował rywali, pozwalając im na zdobycie zaledwie dziesięciu punktów. Trzeci też był jednostronny, choć tym razem warunku gry dyktowała Lechia, wygrywając 25:18 i przedłużając mecz do czwartego seta. Ten był jednak ostatnim. Mimo obiecującego początku przyjezdnych (4:2), to siatkarze z Będzina szybko doszli do głosu (14:9), triumfując zasłużenie 25:21.Najlepiej punktującym siatkarzem meczu był Mateusz Rećko, zapisując na swoim koncie 23 punkty. 17 oczek dołożył Dominik Depowski, a 16 Bartosz Pietruczuk. W zespole gości punktowo wyróżnili się byli gracze MKS-u: Wiktor Musiał (15) i Sebastian Warda (10). Oczko mniej zdobył Marcel Hendzelewski.MKS Będzin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23, 25:10, 18:25, 25:21)

MKS: Depowski (17), Ratajczak (6), Pietruczuk (16), Rećko (23), Pająk (1), Swodczyk (4), Olenderek (libero) oraz Olszewski, Krawiecki i Siwicki (1)

Trener: Serafin

Lechia: Musiał (15), Neroj (8), Smits (9), Hendzelewski (9), Warda (10), Sterna (6), Jaglarski (libero) oraz Suski, Białecki (1) i Szlęzak

Trener: Mielnik

MVP: Pająk (MKS)

Widzów: 600

Sędziowali: Szydełko (Kędzierzyn-Koźle), Bartłomiejczak (Opole).bottom of page