top of page
MKS_poziom.png

TRIUMF W SIEDLCACH. KPS POKONANY

Obronili cztery piłki setowe, a następnie sami wykorzystali meczową. MKS Będzin ograł na wyjeździe PSG KPS Siedlce 3:0 i powrócił na zwycięską ścieżkę. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano Bartosza Pietruczuka, grającego na przyjęciu.Sytuacja spod kontroli wymknęła się Będzinowi dopiero w końcówce ostatniej partii. Siedlczanie mieli dwie piłki setowe (24:22), jednak przy pierwszej błąd w bloku popełnił Adrian Kopij, a przy drugiej ten sam zawodnik został zatrzymany przez Jarosława Macionczyka. Dalej gra toczyła się już na przewagi, a kluczowa okazała się akcja przy stanie 27:26 dla MKS-u, w której to kontrę sfinalizował Bartosz Pietruczuk.


W pozostałych partiach będzinianie nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali, którym w pierwszym secie pozwolili ugrać 20, a w drugim 19 punktów.KPS: Kopij (13 pkt), Długosz (5), Pigłowski (3), Wnuk (8), Szczeciński (3), Strulak (4), Waloch (libero) oraz Fenoszyn, Kupka (3), Kufka (2), Dobosz (1), Potera (libero) MKS: Macionczyk (4), Ratajczak (4), Teppan (14), Pietruczuk (16), Swodczyk (8), Koppers (15), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (1), Piwowarczyk, Ptaszyński.

MVP: Pietruczuk (MKS)

Widzów: 250

Sędziowali: Rek, Orlefbottom of page