top of page
MKS_poziom.png

TOMASZ SWĘDROWSKI: MOCNE PAPIERY BĘDZINA

- MKS Będzin ma mocne papiery, ale więcej będziemy mogli powiedzieć w przyszłym roku, bo albo ta karta się odwróci, albo się ustabilizuje - przekonywał Tomasz Swędrowski, najlepszy sprawozdawca Gali 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki.Będzinianie powrócili na szczyt tabeli po zwycięstwie nad Gwardią Wrocław (3:0). Wcześniej pozostawiali w pokonanym polu BAS Białystok (3:0) i KPS Siedlce (3:0), choć sami również zaznali goryczy porażki, przegrywając z Avią Świdnik (2:3).


- Nie widziałem jeszcze Będzina w akcji. Najpierw żyłem mistrzostwami świata, a teraz żyję PlusLigą, choć staram się czytać sprawozdania z poszczególnych spotkań. Dziś Będzin może patrzeć na tabelę przez różowe okulary, jednak pamiętajmy, że w TAURON 1.Lidze rozegrano dopiero cztery kolejki - przypomniał Tomasz Swędrowski, komentator Polsatu Sport.Aktualnie różnice punktowe w czołówce I-ligowego układu sił są minimalne. Druga Visła Bydgoszcz, trzeci Mickiewicz Kluczbork i czwarta Gwardia Wrocław tracą do lidera z Będzina zaledwie punkt , a piąta w tabeli Avia ma o dwa "oczka" mniej od MKS-u.


- Więcej będziemy mogli powiedzieć w przyszłym roku, bo albo ta karta się odwróci, albo się ustabilizuje. Będzin ma mocne papiery na powrót do PlusLigi, ale nie zapominajmy, że jest jeszcze Gwardia, która od kilku lat przejawia predyspozycje do awansu, jest Avia, która wygrała już z Będzinem, jest Visła z Michałem Masnym na ławce trenerskiej, zajmująca drugie miejsce w lidze - analizował "Swędro".Komentator odniósł się również do Wojciecha Serafina, który w poprzednim sezonie doprowadził MKS do wicemistrzostwa TAURON 1.Ligi, szybko zdobywając sympatię zawodników i kibiców.


- Wojtek złapał pewne doświadczenie trenerskie, był przede wszystkim zawodnikiem, ale trenerkę też już ma poukładaną. Skład Będzina wygląda imponująco. Renee Teppan czy Brandon Koppers są znani w Europie, Jarek Macionczyk, Łukasz Swodczyk, Maciek Olenderek to plusligowe nazwiska, którymi w tak długim sezonie trzeba odpowiednio żonglować. Myślę, że Wojtek wie, co robi - zakończył Tomasz Swędrowski.bottom of page