top of page
MKS_poziom.png

PUNKTY, ASY, BLOKI. STATYSTYCZNE SPOJRZENIE

Jak w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła radzili sobie zawodnicy MKS-u? Który z nich otrzymał najwięcej statuetek MVP, który najlepiej punktował, a który najczęściej powstrzymywał rywali na siatce?W klasyfikacji MVP mieliśmy remis. Mateusz Frąc i Jarosław Macionczyk zgromadzili po sześć statuetek. Tylko jedną mniej otrzymał Bartosz Pietruczuk, będący drugim najlepiej punktującym zawodnikiem MKS-u. Lepszy od niego w tej klasyfikacji był tylko Brandon Koppers. Trzecim punktującym stał się Renee Teppan.Ranking najlepszych punktujących znalazł odzwierciedlenie w zestawieniu czołowych atakujących. Tu ponownie pierwszy był Brandon Koppers, drugi Bartosz Pietruczuk, a trzeci Renee Teppan. Zupełnie inaczej było już przyjęciu. Pierwsze miejsce - również w całej TAURON 1.Lidze - przypadło Kajetanowi Markowi, drugie Jakubowi Rohnce, a trzecie Maciejowi Olenderkowi.W bloku świetnie spisywał się Łukasz Swodczyk, pozostawiając za sobą Łukasza Usowicza oraz Brandona Koppersa. Przyjmujący z Kraju Klonowego Liścia stanął na podium w aż czterech rankingach. W ostatnim na najwyższym stopniu podium jako najlepszy zagrywający. Za jego plecami uplasowali się Mateusz Frąc i Łukasz Swodczyk.
bottom of page