top of page
MKS_poziom.png

POWRÓT WYCHOWANKA! JAKUB KALISZUK ATAKUJĄCYM MKS-U

Ze Spały do Będzina, z przyjęcia na atak. Jakub Kaliszuk po czterech latach spędzonych w SMS-ie powróci do będzińskiego MKS-u, w którym utworzy duet atakujących wspólnie z Mateuszem Rećką."Kalisz" jest jednym z najzdolniejszych wychowanków MKS-u, co wielokrotnie pokazywał już w rozgrywkach młodzieżowych. Jego świetna postawa zaowocowała zainteresowaniem spalskiej Szkoły Mistrzowskiego Sportowego, którą reprezentował m.in. w TAURON 1. Lidze.

W międzyczasie Kuba był na wypożyczeniu w Energetyku Poznań, z którym zajął piąte miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach Polski juniorów.


Powrót do Będzina oznacza też powrót na pozycję, która nie jest mu obca. - Na ataku grałem już przez kilka lat. Uważam, że mam na nim większe możliwości do rozwoju niż na przyjęciu - powiedział 19-latek.


Jakuba Kaliszuka witamy ponownie w naszym klubie i życzymy mu samych udanych występów w jego barwach.


Okienko transferowe (stan na 27.07.2023):


Pozostali: Łukasz Swodczyk, Brandon Koppers, Bartosz Pietruczuk,


Odeszli: Jarosław Macionczyk (koniec kariery), Renee Teppan (?), Mateusz Frąc (?), Łukasz Usowicz (GKS Katowice), Jakub Rohnka (Mickiewicz Kluczbork), Kacper Gonciarz (Arka Chełm), Maciej Ptaszyński (Avia Świdnik), Kajetan Marek (Skra Bełchatów), Hubert Piwowarczyk (Avia Świdnik),


Przyszli: Mateusz Rećko (Avia Świdnik), Grzegorz Pająk (Indykpol AZS Olsztyn), Daniel Popiela (Norwid Częstochowa), Marcin Krawiecki (AZS AGH Kraków), Mateusz Siwicki (Avia Świdnik), Fabian Majcherski (TV Buhl - Niemcy), Dominik Depowski (Ślepsk Suwałki), Jakub Olszewski (Krispol Września), Jakub Kaliszuk (SMS PZPS Spała),


Kadra MKS-u na sezon 2023/2024:


Rozgrywający: Grzegorz Pająk, Marcin Krawiecki,

Atakujący: Mateusz Rećko, Jakub Kaliszuk,

Środkowi: Łukasz Swodczyk, Daniel Popiela, Mateusz Siwicki,

Przyjmujący: Brandon Koppers, Bartosz Pietruczuk, Dominik Depowski, Jakub Olszewski,

Libero: Fabian Majcherski.

bottom of page