top of page
MKS_poziom.png

WYJAZDOWA PORAŻKA. TRZY PUNKTY CHROBREGO

Nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Głogowa siatkarze MKS-u, którzy mimo zwycięstwa w pierwszej partii, powrócili do Będzina bez punktu. Chrobry wygrał 3:1. Dla MKS-u była to trzecia przegrana w sezonie.Poniższe statystyki w większości oddają to, co działo się na boisku, na którym będzinianie prezentowali się korzystniej od rywali w bloku pasywnym i ataku, ale już w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła więcej z gry mieli głogowianie.


Najwięcej emocji dostarczyła czwarta partia, w której zwycięzcę wyłoniła dopiero gra na przewagi. Wcześniej nasi siatkarze obronili dwie piłki meczowe (24:22 dla Chrobrego), doprowadzając do remisu, jednak dwie kolejne akcje padły już łupem niżej notowanych gospodarzy.

Dwudziesty piąty punkt Chrobremu dał skuteczny atak ze środka Huberta Węgrzyna, a całość udanym uderzeniem ze skrzydła zakończył Krzysztof Rykała.W drużynie gości wyróżnił się przede wszystkim Mateusz Frąc, zdobywca 19 punktów, któremu komisarz sobotniego meczu nadał miano zawodnika wyróżnionego. Atakujący zgromadził oczko więcej od Marcina Ociepskiego z Chrobrego, wybranego najlepszym siatkarze meczu.


W wyniku sobotniej porażki MKS Będzin spadł na czwarte miejsce w tabeli. Prowadzenie w niej objął Mickiewicz Kluczbork, który 26 listopada będzie rywalem zagłębiowskiego zespołu na meczu na szczycie 11. kolejki TAURON 1. Ligi.Chrobry Głogów – MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:22, 25:18, 26:24). Chrobry: Antosik (3 pkt), Rykała (17), Węgrzyn (10), Tubiak (8), Lisicki (4), Ociepski (18), Januszewski (libero) oraz Napiórkowski, Biegun (8), Kałkowski (libero). MKS: Macionczyk, Frąc (19), Usowicz (4), Swodczyk (8), Koppers (10), Rohnka (11), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Ratajczak (4), Pietruczuk (6), Marek (libero).

MVP: Ociepski.

Widzów: 120.

Sędziowali: Słowik, Bzodek.
bottom of page