top of page
MKS_poziom.png

PODZIAŁ PUNKTÓW W ŚWIDNIKU

MKS prowadził w Świdniku 2:0, jednak do Będzina powrócił z punktem. Avia wygrała trzy kolejny sety, dzięki czemu udanie rozpoczęła rozgrywki w Tauron1.Lidze. Będzinianie zanotowali pierwsze potknięcie w sezonie.


Fot. Polski Cukier Avia Świdnik


Już początek (6:2 dla gospodarzy) nie zapowiadał łatwiej przeprawy dla naszych siatkarzy, którzy zaczęli gonić Avię od stanu 7:12. Pięciopunktowa różnica została odrobiona, a następnie będzinianie zaczęli zdobywać parkiet. W końcówce MKS odskoczył na trzy punkty (20:17), a seta wygrał czterema (25:21), gdy w ostatniej akcji Kamil Kosiba zepsuł zagrywkę.


Będzinianie na fali wznoszącej pozostawali także na początku drugiej części meczu (6:3), jednak świdniczanie - wzorem MKS-u z poprzedniej partii - sukcesywnie odrabiali straty (16:16), ale końcówka ponownie należała do gości. Duża w tym zasługa Łukasza Swodczyka, pieczętującego zwycięstwo do 22.


Fot. Polski Cukier Avia Świdnik


Wówczas wydawało się, że Będzinowi będzie bliżej do wygrania meczu, niż Świdnikowi do zwycięstwa w trzecim secie. MKS był z przodu jeśli chodzi o wynik do stanu 9:8, choć dalej inicjatywę miała już Avia. Przy prowadzeniu 21:16 było już wiadomo, że całość nie zakończy się w trzech odsłonach. Chwilę później miejscowi przypieczętowali wygraną (25:19).


Dużo walki punkt za punkt miało miejsce w czwartej odsłonie. Początkowo skromną zaliczkę utrzymywali żółto-niebiescy, ale będzinianie za każdym razem wyrównywali stan rywalizacji. Przy stanie 23:23 kwestia tie-breaka cały czas pozostała sprawą otwartą, jednak udane ataki Mateusza Rećki i Mateusza Łysikowskiego pozwoliły gospodarzom osiągnąć cel.


Fot. Polski Cukier Avia Świdnik


Krótki set zaczął się od stanu 1:1, po czerwonych kartkach dla Sebastiana Matuli oraz Jakuba Rohnki. Wraz z biegiem czasu miejscowi zaczęli dochodzić do głosu, wypracowując sobie okazałą zaliczkę (14:8), która wprawdzie po dwóch udanych atakach Łukasza Swodczyka stopniała do czterech "oczek", lecz ostateczny cios należał do Avii (15:10).


Polski Cukier Avia Świdnik – MKS Będzin 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:10)

Avia: Matula (3 pkt), Rećko (27), Siwicki (7), Obermeler (5), Łysikowski (19), Kosiba (14), Kuś (libero) oraz Walawender, Walczak, Hukel, Guz (libero) MKS: Macionczyk (2), Ratajczak (6), Swodczyk (16), Pietruczuk (13), Koppers (11), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (6), Piwowarczyk, Ptaszyński (4), Rohnka (4)

MVP: Rećko (Avia)

Sędziowali: Pałka, Wierzbowicz

Widzów: 280.bottom of page