top of page
MKS_poziom.png

PODWÓJNA ROLA MATEUSZA MUSIAŁA

Grono asystentów trenera Wojciecha Serafina powiększyło się. Do Bartosza Gawryszewskiego dołączył Mateusz Musiał, który w nowym sezonie będzie jednocześniej analitykiem będzińskiego zespołu. Wcześniej był statystykiem.Mateusz Musiał zbierał wieloletnie doświadczenie na najwyższym poziomie krajowym i międzynarodowym. Pracował w PlusLidze, nie tylko w Będzinie, ale też w Cuprum Lubin oraz w Berlin Recycling Volleys, z którym wywalczył złoty medal mistrzostw Niemiec. Do Będzina powrócił dwa lata temu, a w maju bieżącego roku wywalczył wraz z nim wicemistrzostwo Tauron1.Ligi.


W życiorysie ma również męskie kadry Białorusi i Australii, które reprezentował odpowiednio na mistrzostwach Europy (2019) i w Lidze Narodów (2021).


- Nie zastanawiałem się długo nad tą propozycją, ponieważ bardzo dobrze pracowało mi się z Wojtkiem Serafinem w ubiegłym sezonie. W związku z tą zmianą, dołączy do nas nowy statystyk, dzięki czemu będę mógł się w jeszcze większym wymiarze skupić na analizach meczów, a jako asystent liczę na podpatrywanie warsztatu Wojtka i dalszy rozwój na innych płaszczyznach - powiedział Mateusz Musiał.

bottom of page