top of page
MKS_poziom.png

O AWANS DO CZWÓRKI. W SOBOTĘ REWANŻ

Po raz drugi w tym tygodniu i po raz czwarty w całym sezonie siatkarze z Będzina zagrają z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Ewentualny triumf w sobotnim spotkaniu zapewni naszemu zespołowi awans do strefy medalowej TAURON1.Ligi.W historii I-ligowych rozgrywek będzinianie z Lechią jeszcze nie przegrali, a w tym sezonie oddali jej zaledwie dwa sety, w tym jeden w środowym meczu (25:18, 21:25, 27:25, 25:16) I rundy fazy play-off w Będzin Arenie.


- Mogliśmy zamknąć to spotkanie znacznie szybciej, ale w nasze poczynania wkradły się błędy, wynikające z braku koncentracji. Traciliśmy przewagi, nie umieliśmy ich utrzymać, jednak finalnie wygraliśmy. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, da nam dużo dobrego na przyszłość - podkreślił Bartosz Pietruczuk, MVP ostatniego meczu z Lechią.W przypadku kolejnej wygranej MKS awansuje do półfinału i tego samego dnia może też poznać swojego następnego rywala. Jeśli Visła Bydgoszcz ponownie pokona Mickiewicza Kluczbork, to wyeliminuje go z marzeń o medalu.


Także w sobotę ćwierćfinałową rywalizację może zakończyć Norwid Częstochowa, który w środku tygodnia wygrał u siebie z Avią 3:0 i do awansu potrzeba już tylko jednego zwycięstwa.


Rewanż pomiędzy AGH Kraków i Gwardią Wrocław - z uwagi na występy gospodarzy w Akademickich Mistrzostwach Polski - odbędzie się dopiero we wtorek. W pierwszym meczu w trzech setach wygrała Gwardia.bottom of page