top of page
MKS_poziom.png

NORWID WYELIMINOWANY! MKS ZAGRA Z WARTĄ!

Siatkarze z Będzina kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w rozgrywkach krajowego pucharu. Tym razem w pokonanym polu pozostawili, ligowego rywala, Norwida Częstochowa. W Łagiszy MKS wygrał 3:1 (25:21, 31:29, 21:25, 26:24).To był długi i zacięty pojedynek, którego najlepszą zapowiedzią była ostatnia pięciosetówka w lidze. Do połowy pierwszego seta żadna z drużyn nie uzyskała wyższej niż dwupunktowej przewagi. Norwid wygrywał 6:4, później MKS prowadził 12:10, a remis miał miejsce przy stanie 13:13. Dalej prym w grze wiedli będzinianie (17:14, 22:19), choć częstochowianie zdołali zbliżyć się jeszcze na punkty (22:21). W trzech ostatnich akcjach tej części meczu zwyciężali gospodarze, a zwycięstwo atakiem ze skrzydła przypieczętował Bartosz Pietruczuk.


W drugiej odsłonie siatkarze z Będzina nieco szybciej wypracowali sobie trzypunktowy zapas (14:11), ale w końcówce wszystko zaczęło się od nowa. Norwid doprowadził do remisu (19:19), a dalej gra była już bardzo wyrównana. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w grze na przewagi, gdy w sześćdziesiątej akcji seta Hubert Piwowarczyk zapunktował ze środka.Przy prowadzeniu MKS 2:0 wydawało się, że koniec meczu jest blisko, jednak w trzeciej partii to siatkarze Norwida dyktowali przebieg boiskowych wydarzeń. Przy prowadzeniu gości 13:11 kontuzji nabawił się Bartosz Schmidt, a jego miejsce zajął Daniel Popiela. Środkowy w dużym stopniu przyczynił się do końcowego zwycięstwa 25:21. Swoje zrobił także Rafał Sobański.


Na szczęście czwarta partia okazała się ostatnią. Będzinianie triumfowali 26:24, jednak do przypieczętowania awansu potrzebowali aż czterech piłek setowych. MKS prowadził 24:21, jednak przy zagrywkach Beau Grahama doprowadził do remisu. Całość zakończył efektowny blok gospodarzy na Rafale Sobańskim.MKS Będzin - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:21, 31:29, 21:25, 26:24)

MKS: Macionczyk (3), Teppan (12), Piwowarczyk (5), Swodczyk (13), Pietruczuk (16), Koppers (17), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (3), Usowicz (5), Ptaszyński.

Norwid: Kowalski (4), Kryński (3), Schmidt (6), Graham (7), Gibek (3), Kogut (20), Takahashi (libero) oraz Popiela (7), Sługocki (5), Sobański (13).

MVP: Macionczyk (MKS).

Sędziowali: Skowroński, Cyran.bottom of page