top of page
MKS_poziom.png

NA KONIEC Z VISŁĄ. MKS W BYDGOSZCZY

W środę poprzedzającą Święta Bożego Narodzenia MKS Będzin zmierzy się na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz. Dla obydwóch drużyn będzie to ostatni mecz ligowy w 2022 roku. - Chcemy wygrać i zakończyć rok na pozycji lidera - zapowiedzieli będzińscy siatkarze.Pierwsze miejsce w zestawieniu nasi zawodnicy odzyskali po sobotniej wygranej nad Lechią Tomaszów Mazowiecki (3:1), choć w awansie na zaszczytną pozycję pomogło im też wcześniejsze zwycięstwo nad SMS Spała (3:0).


Dziś będzinianie mają 32 punkty, czyli o trzy więcej od czwartej w tabeli ekipy znad Brdy, która w poprzedniej kolejce wygrała na własnym parkiecie ze Spałą 3:1. Bydgoszczanie, mimo straty punktowej do MKS-u, mają o zwycięstwo więcej od lidera z Będzina.


Wiele od przebiegu meczu będzie zależeć od Damiana Wierzbickiego, przewodzącego w klasyfikacji MVP, najlepszego atakującego oraz punktującego TAURON 1.Ligi. Ważną rolę w drużynie z Bydgoszczy odgrywa także Maciej Krysiak. Przyjmujący jest trzeci wśród najlepiej serwujących.W ubiegłych rozgrywkach nasi siatkarze wychodzili dwukrotnie zwycięsko z będzińsko-bydgoskich konfrontacji. W Łuczniczce wygrali 3:0, a w Będzin Arenie 3:1. Trzymamy kciuki za trzecie zwycięstwo z rzędu nad zespołem Visły.

bottom of page