top of page
MKS_poziom.png

TRENOWALI NA WYSOKIEJ PIŁCE

Czwarty tydzień przedsezonowych treningów będzińskich siatkarzy dobiega końca. Jeszcze tylko trzy i zacznie się Tauron1.Lidze. - Przygotowania przebiegają w spokojnym tempie. Zaczęliśmy nieco później niż reszta drużyn, jednak taki był nasz plan, ponieważ większość z naszych obecnych zawodników późno kończyła poprzednie rozgrywki - tłumaczył Mateusz Musiał, asystent trenera Wojciecha Serafina.Sztab szkoleniowy etapami przedstawiał system grania swoim podopiecznym, by następnie wdrażać go podczas zajęć. Na ostatnich jednostkach treningowych będzinianie poświęcali sporo czasu grze na wysokiej piłce.


- W najbliższych tygodniach będziemy skupiać się na kolejnych elementach. Po niedzieli dołączą do nas kadrowicze: Brandon Koppers i Renee Teppan, więc będziemy już w komplecie - dodał analityk.


Weryfikacja treningów, poprzez wdrażanie systemu gry w warunkach meczowych, nastąpi w trakcie zbliżającego się cyklu spotkań kontrolnych.


- Wtedy też pojawi się materiał do analizy. Liczymy, że nasza gra zacznie się zazębiać i do rozgrywek ligowych przystąpimy dobrze przygotowani - zakończył Mateusz Musiał.

bottom of page