top of page
MKS_poziom.png

MKS BĘDZIN MISTRZEM FAZY ZASADNICZEJ!

MKS Będzin pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0 w przedostatniej kolejce sezonu regularnego. Zwycięstwo zapewniło naszemu końcowy triumf na finiszu fazy zasadniczej.Spotkanie z Lechią było zdecydowanie trudniejsze, niż dwa poprzednie, w których będzinianie pokonali Avię Świdnik (3:0) i SMS Spała (3:0). Mimo wyżej zawieszonej poprzeczki siatkarze z Tomasza Mazowieckiego nie byli w stanie urwać gospodarzom choćby seta. Pierwszego MKS wygrał do 20, drugiego do 22 i trzeciego ponownie do 20.


Tytuł MVP otrzymał Jarosław Macionczyk, dla którego była to czwarta statuetka w bieżących zmagania. Rozgrywający zdobył aż siedem punktów, w tym sześć kiwkami.MKS Będzin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)

MKS: Macionczyk (7 pkt), Teppan (11), Usowicz (2), Swodczyk (8), Pietruczuk (10), Koppers (8), Olenderek (libero) oraz Frąc, Rohnka (2), Ptaszyński. Lechia: Neroj (1), Kulik (11), Szwed (11), Markiewicz (4), Sterna (4), Hendzelewski (3), Dzierżyński (libero) oraz Sokołowski (5), Kędzierski (libero)

MVP: Macionczyk (MKS)

Sędziowali: Pałka, Wierzbicki (Rzeszów)

Widzów: 805bottom of page