top of page
MKS_poziom.png

MICKIEWICZ W BĘDZINIE. W SOBOTĘ HIT KOLEJKI

W ostatnią sobotę listopada do teoretycznie najciekawszego meczu 11. kolejki TAURON 1. Ligi dojdzie w Będzinie, gdzie MKS podejmie Mickiewicza Kluczbork. Nasi siatkarze, kosztem lidera, spróbują powrócić na zwycięską ścieżkę...Jeśli zaplecze PlusLigi ma czarnego konia, to bez wątpienia jest nim Mickiewicz, prowadzący w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Za ekipą z Kluczborka osiem wygranych i dwa przegrane spotkania. W poprzedniej kolejce drużyna z woj. opolskiego pokonała SMS Spała 3:1.


Będzinianie po serii sześciu zwycięstw z rzędu zostali zatrzymani w Częstochowie, gdzie ulegli Norwidowi 2:3. Za to niepowodzenie podopieczni Wojciecha Serafina próbowali zrehabilitować się w Głogowie, ale tam lepszy okazał się Chrobry, triumfując 3:1.


Największego zagrożenia w polu zagrywki będzinianie mogą spodziewać się ze strony Artura Pasińskiego (19 pkt) i Janusza Górskiego (18), otwierających klasyfikację najlepiej serwujących TAURON 1.Ligi. Mocnym ogniwem Mickiewicza jest także Mateusz Linda, zamykający czołową piątkę najlepiej punktujących (148), będący jednocześnie wiceliderem rankingu MVP z trzema statuetkami na koncie.


U gospodarzy najkorzystniej w zestawieniach indywidualnych wypada Brandon Koppers, plasujący się na 13. miejscu wśród punktujących (139), 11. w gronie atakujących (111) i piątym jeśli chodzi o zagrywających (14).W fazie zasadniczej ubiegłorocznych rozgrywek MKS w pokonanym polu dwukrotnie pozostawiał Mickiewicza. W Kluczborku wygrał 3:1, a w Będzinie 3:0. Poprzednie zmagania drużyna z Opolszczyzny zakończyła na 13. pozycji, będzinianie byli drudzy.


bottom of page