top of page
MKS_poziom.png

LEKCJA SIATKÓWKI. MKS ROZGROMIŁ VISŁĘ

59 minut do przypieczętowania mistrzostwa fazy zasadniczej potrzebowali siatkarze MKS-u. W ostatniej kolejce TAURON1.Ligi będzinianie rozgromili odmłodzoną Visłę Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:15, 25:16).Ekipa z Kujaw i Pomorza przyjechała do Będzina w dniu meczu w zaledwie ośmioosobowym składzie. Od pierwszej piłki młodzi bydgoszczanie wyraźnie ustępowali umiejętnościami naszej drużynie, która zagrała na dwie szóstki i od początku do końca zachowała maksymalną koncentrację, punktując przyjezdnych do 16, 15 i 16. Tytuł MVP otrzymał Kacper Gonciarz.


Będzinianie zakończyli sezon zasadniczy z dorobkiem 75 punktów, na który złożyło się aż 25 zwycięstw i tylko pięć porażek. W rundzie rewanżowej MKS wygrał wszystkie spotkania.


MKS Będzin – Visła Proline Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:15, 25:16)

MKS: Macionczyk, Usowicz (1), Teppan (9), Pietruczuk (2), Swodczyk (2), Koppers (6), Olenderek (libero) oraz Ratajczak (6), Piwowarczyk (3), Frąc (10), Gonciarz (1), Rhonka (10), Ptaszyński (7), Marek (libero) Visła: Gutkowski (1), Narkowicz (6), Szczechowcz (1), Cieślik (8), Śliwka (8), Kwasigroch (5), Malinowski (libero)

MVP: Gonciarz (MKS)

Widzów: 800

Sędziowali: Kaczor, Kowalski (Wrocław)bottom of page