top of page
MKS_poziom.png

KRISPOL POKONANY! TRZY PUNKTY MKS-U!

Piąte zwycięstwo w szóstym spotkaniu ligowym odniósł MKS Będzin. W czwartek nasz zespół pokonał Krispol Września w trzech setach. - Zrobiliśmy swoje - podkreślił Mateusz Frąc, atakujący zagłębiowskiego zespołu.Przeciwko drużynie z dolnej części tabeli Wojciech Serafin dał pograć zmiennikom. Jednym z nich był wspomniany Frąc, który po ostatniej akcji meczu otrzymał pierwsza w będzińskich barwach statuetkę MVP.


- Mogę ocenić siebie pozytywnie, tak jak i cały zespół. Osobiście przydarzył mi się słabszy moment na lewym skrzydle, ale najważniejsze jest to, że tych lepszych momentów było znacznie więcej - przyznał zdobywca 18 punktów.Premierowa partia nie miała żadnej historii. MKS wygrał do 17, tak samo jak i drugą. Problemy zaczęło się dopiero w ostatnim secie, tu wrześnianie prowadzili 16:12. Wówczas dobrą zmianę dał Jarosław Macionczyk, zastępując Kacpra Gonciarza i przyczyniając się do minimalnej, ale jakże cennej wygranej MKS-u 25:23.MKS Będzin – Krispol Września 3:0 (25:17, 25:17, 25:23) MKS: Macionczyk (1), Teppan (3), Ratajczak (5), Piwowarczyk (4), Ptaszyński (10), Koppers (13), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (18), Marek (libero) Krispol: Lipiński (1), Laskowski (2), Kaciczak (4), Polczyk (4), Tupta (7), Cichosz-Dzyga (2), Zieliński (libero) oraz Sadkowski, Olszewski (7), Buczek (5), Rudnicki (3), Ziółkowski, Ligocki (libero)

MVP: Frąc

Widzów: 820

Sędziowali: Wierzbowicz, Pałka.
bottom of page