top of page
MKS_poziom.png

KADRA ZAMKNIĘTA. ARTUR RATAJCZAK I MACIEJ OLENDEREK ZOSTANĄ W BĘDZINIE

W nowym sezonie TAURON 1.Ligi w trykotach meczowych MKS-u zobaczymy także Artura Ratajczaka i Macieja Olenderka. Dla pierwszego z zawodników będą to już ósme, a dla drugiego drugie rozgrywki w naszym klubie.Artur Ratajczak trafił do MKS-u z Trefla Gdańsk po zakończeniu sezonu 2015/2016, bardzo szybko stając się kapitanem naszego zespołu. Dotychczas wystąpił w 173 meczach ligowych, zdobywając w nich łącznie 888 punktów. W zbliżających się zmaganiach 33-latek utworzy formację środkowych bloku razem z Łukaszem Swodczykiem, Danielem Popielą oraz Mateuszem Siwickim.Maciej Olenderek w przeszłości tworzył parę libero z Fabianem Majcherskim w Gdańsku, a teraz utworzy ją w Będzinie. 31-letni siatkarz bronił i przyjmował w Treflu przez pięć lat, a wcześniej przed utratą punktów ratował drużyny z Warszawy i Spały. W koszulce MKS-u rozegrał dotąd 39 oficjalnych spotkań, będąc w nich trzecim najlepiej przyjmującym zawodnikiem będzińskiej ekipy.Podsumowanie okienka transferowego:


Pozostali: Łukasz Swodczyk, Brandon Koppers (Kanada), Bartosz Pietruczuk, Artur Ratajczak, Maciej Olenderek.


Odeszli: Jarosław Macionczyk (koniec kariery), Renee Teppan (?), Mateusz Frąc (?), Łukasz Usowicz (GKS Katowice), Jakub Rohnka (Mickiewicz Kluczbork), Kacper Gonciarz (Arka Chełm), Maciej Ptaszyński i Hubert Piwowarczyk (obaj Avia Świdnik), Kajetan Marek (Skra Bełchatów).


Przyszli: Mateusz Rećko i Mateusz Siwicki (obaj Avia Świdnik), Grzegorz Pająk (Indykpol AZS Olsztyn), Daniel Popiela (Norwid Częstochowa), Marcin Krawiecki (AZS AGH Kraków), Fabian Majcherski (TV Buhl - Niemcy), Dominik Depowski (Ślepsk Suwałki), Jakub Olszewski (Krispol Września), Jakub Kaliszuk (SMS PZPS Spała).


Kadra MKS-u na sezon 2023/2024:


Rozgrywający: Grzegorz Pająk, Marcin Krawiecki.

Atakujący: Mateusz Rećko, Jakub Kaliszuk.

Środkowi: Łukasz Swodczyk, Daniel Popiela, Mateusz Siwicki, Artur Ratajczak.

Przyjmujący: Brandon Koppers (Kanada), Bartosz Pietruczuk, Dominik Depowski, Jakub Olszewski.

Libero: Fabian Majcherski, Maciej Olenderek.

bottom of page