top of page
MKS_poziom.png

JAKUB OLSZEWSKI PRZYJMUJĄCYM MKS-U

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników młodego pokolenia dołącza do MKS-u! Jakub Olszewski, będący m.in. mistrzem świata U19 i wicemistrzem Europy U20, uzupełni linię naszego przyjęcia w sezonie 2023/2024.Ostatnie tygodnie dla Kuby były bardzo intensywne. Nasz przyjmujący wraz z reprezentacją Polski U21 uczestniczył w mistrzostwach świata w Bahrajnie i choć nadzieje były medalowe, to tym razem skończyło się piątym miejscem.


Pomyślnie przebiegła za to realizacja kolejnego celu. W miniony weekend Polacy z Jakubem Olszewskim w składzie wygrali turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W Kosowie Biało-Czerwoni okazali się lepsi od gospodarzy i ekipy z Węgier.


Do tej pory raz gościliśmy Kubę w Będzin Arenie. W ubiegłorocznej edycji TAURON 1. Ligi przyjmujący stanął po przeciwnej stronie siatki w meczu MKS-u z Krispolem Września. - Bardzo się cieszę z tego transferu, to ważny krok w mojej przygodzie z siatkówką. Trafiłem do bardzo doświadczonego zespołu, z którym będę chciał powalczyć o najwyższe cele - powiedział siatkarz.


Jakuba Olszewskiego witamy serdecznie w Będzinie, życząc mu samych udanych występów w barwach MKS-u.


Przebieg kariery Jakuba Olszewskiego:


  • MKS Będzin - 2023/2024,

  • Krispol Września - 2022/2023,

  • Gwardia Wrocław (młodzież) - 2021/2022,

  • Trefl Gdańsk (młodzież) - 2020/2021

  • SMS Spała - 2019/2020,

  • Dunajec Nowy Sącz - 2011/2012 - 2018/2019


Okienko transferowe (stan na 26.07.2023):


Pozostali: Łukasz Swodczyk, Brandon Koppers, Bartosz Pietruczuk,


Odeszli: Jarosław Macionczyk (koniec kariery), Renee Teppan (?), Mateusz Frąc (?), Łukasz Usowicz (GKS Katowice), Jakub Rohnka (Mickiewicz Kluczbork), Kacper Gonciarz (Arka Chełm), Maciej Ptaszyński (Avia Świdnik), Kajetan Marek (Skra Bełchatów), Hubert Piwowarczyk (Avia Świdnik),


Przyszli: Mateusz Rećko (Avia Świdnik), Grzegorz Pająk (Indykpol AZS Olsztyn), Daniel Popiela (Norwid Częstochowa), Marcin Krawiecki (AZS AGH Kraków), Mateusz Siwicki (Avia Świdnik), Fabian Majcherski (TV Buhl - Niemcy), Dominik Depowski (Ślepsk Suwałki), Jakub Olszewski (Krispol Września),


Kadra MKS-u na sezon 2023/2024:

Rozgrywający: Grzegorz Pająk, Marcin Krawiecki,

Atakujący: Mateusz Rećko,

Środkowi: Łukasz Swodczyk, Daniel Popiela, Mateusz Siwicki,

Przyjmujący: Brandon Koppers (Kanada), Bartosz Pietruczuk, Dominik Depowski, Jakub Olszewski,

Libero: Fabian Majcherski.

bottom of page