top of page
MKS_poziom.png

FABIAN MAJCHERSKI LIBERO MKS-U!

Fabian Majcherski zastąpi Kajetana Marka w naszym zespole. 26-latek przez większość kariery był związany z Treflem Gdańsk, z którym w 2018 roku sięgał po najcenniejsze krajowe trofea. Ostatni sezon rozegrał w Niemczech.


Z ekipą z Trójmiasta Fabian Majcherski zdobył zarówno mistrzostwo jak i Puchar Polski. Drugi z sukcesów okrasił jeszcze statuetką dla najlepszego broniącego zawodnika turnieju finałowego.


Do pierwszego zespołu Trefla libero trafił z drużyny rezerw, występującej wówczas w Młodej Lidze. Na tym szczeblu najnowszy nabytek MKS-u wywalczył dwa brązowe medale. W CV tego siatkarza jest także srebro mistrzostw Polski juniorów.

Z Pomorza przeniósł się na Opolszczyznę, gdzie w sezonie 2021/2022 bronił barw strzeleckiej ZAKSY. Rok później doświadczenie zbierał już za naszą zachodnią granicą, stanowiąc o jakości w grze TV Bühl Volleyball.


Przebieg kariery Fabiana Majcherskiego:

  • MKS Będzin - 2023/2024

  • TV Bühl Volleyball (Niemcy) - 2022/2023

  • ZAKSA Strzelce Opolskie - 2021/2022

  • Trefl Gdańsk - 2016/2017 - 2020/2021

  • Trefl Gdańsk (Młoda Liga) - 2013/2014 - 2015/2016


Fabiana Majcherskiego serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy mu samych udanych występów w jego barwach.


Okienko transferowe (stan na 26.06.2023):


Odeszli: Jarosław Macionczyk (koniec kariery), Renee Teppan (?), Mateusz Frąc (?), Łukasz Usowicz (GKS Katowice), Jakub Rohnka (Mickiewicz Kluczbork), Kacper Gonciarz (Arka Chełm), Maciej Ptaszyński (Avia Świdnik), Kajetan Marek (Skra Bełchatów), Hubert Piwowarczyk (Avia Świdnik),


Przyszli: Mateusz Rećko (Avia Świdnik), Grzegorz Pająk (Indykpol AZS Olsztyn), Daniel Popiela (Norwid Częstochowa), Marcin Krawiecki (AZS AGH Kraków), Mateusz Siwicki (Avia Świdnik), Fabian Majcherski (TV Buhl Volleyball - Niemcy),


Pozostali: Łukasz Swodczyk, Brandon Koppers, Bartosz Pietruczuk,


Kadra MKS-u na sezon 2023/2024:


Rozgrywający: Grzegorz Pająk, Marcin Krawiecki,

Atakujący: Mateusz Rećko,

Środkowi: Łukasz Swodczyk, Daniel Popiela, Mateusz Siwicki,

Przyjmujący: Brandon Koppers, Bartosz Pietruczuk,

Libero: Fabian Majcherski.

bottom of page