top of page
MKS_poziom.png

DODALI BASU! INAUGURACJA RUNDY NA PLUS

MKS Będzin w trzech setach pokonał BAS Białystok na inaugurację drugiej rundy sezonu zasadniczego. Dzięki wygranej będzinianie awansowali na najniższy stopień podium. Strata do lidera wynosi tylko dwa punkty.Początek spotkania był nerwowy, zwłaszcza w końcówce, kiedy to białostoczanie odskoczyli na 22:19. Wtedy w polu zagrywki pojawił się Maciej Ptaszyński, który zszedł zza linii końcowej dopiero, gdy MKS objął prowadzenie 23:22. Mimo to jako pierwsi piłkę setową mieli goście 24:23, jednak dalej punktowali już tylko siatkarze z Będzina, Wygrali do 26:24. Klasą samą dla siebie w tej części meczu był Renne Teppan. Estończyk zdobył aż 10 punktów.W drugim secie przyjezdni najwyraźniej rozpamiętywali to, co stało się w inauguracyjnej partii, bo wywalczyli zaledwie 17 punktów. MKS grał natomiast konsekwentnie, dominując we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Kacper Gonciarz korzystał ze świetnego przyjęcia, dając pograć w ofensywie zarówno środkowym, jak i skrzydłowym.Trzeci set był już ostatnim, choć początek należał do BAS-u. Białostoczanie prowadzili 5:1 i... stracili cztery punkty z rzędu, a o cztery mniej mieli też na finiszu seta. Z akcji na akcję rozkręcał się Maciej Ptaszyński, swoje dołożyli także obcokrajowcy: Brandon Koppers i Renee Teppan. Wysoką formę w przyjęciu zaprezentował Maciej Olenderek, a wisienką na torcie pozostawało rozegranie Kacpra Gonciarza, wybranego najlepszym zawodnikiem meczu.


MKS Będzin - BAS Białystok 3:0 (26:24, 25:17, 25:21) MKS: Teppan (20), Pietruczuk (1), Piwowarczyk (6), Swodczyk (6), Koppers (12), Gonciarz (1), Olenderek (libero) oraz Ptaszyński (11), Ratajczak (1), Frąc i Macionczyk. BAS: Rawiak (7), Turski (1), Wójcik (3), Goss (14), Witkoś (4), Kacperkiewicz (7), Ostaszewski (libero) oraz Janikowski, Szmat, Czetowicz i Walczak.


bottom of page