top of page
MKS_poziom.png

BEZ STRATY SETA! BĘDZINIANIE OGRALI AGH

Na inaugurację 8. kolejki TAURON 1.Ligi MKS Będzin pewnie pokonał we własnej hali AZS AGH Kraków 3:0 (25:12, 25:22, 25:22). Siódma wygrana w sezonie 2022/2023 umocniła będziński zespół na pozycji lidera.Na początku emocji nie było. MKS szybko i gładko pokonał drużynę z Krakowa do 12. Później będzinianie także prowadzili grę, choć ani w drugim, ani w trzecim secie nie udało im się już osiągnąć tak wysokiej przewagi. W ostatniej odsłonie będzinianom przydarzył się przestój, w którym goście zdobyli trzy punkty z rzędu (od 13:15 do 16:15), jednak po chwili sytuacja na boisku znów się ustabilizowała.


Podopieczni Wojciecha Serafina ze stoickim spokojem wygrywali końcówki, wykazując się dużym doświadczeniem i ograniem. Klasą samą dla siebie był Łukasz Swodczyk, zdobywca 12 punktów, atakujący z 78% skutecznością, wybrany MVP meczu. - Bardzo się cieszę. Jarek Macionczyk dużo grał środkiem, więc z tego korzystałem - podkreślił "Swodi".


MKS Będzin – AGH AZS Kraków 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)

MKS: Macionczyk (3), Teppan (13), Usowicz (6), Swodczyk (12), Ptaszyński (6), Koppers (14), Olenderek (libero) AGH: Krawiecki, Gomułka (3), Tokajuk (5), Borkowski (9), Miniak (3), Rymarski, Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Komar, Świdroń, Kraut (2), Zawadzki (8), Janusz (3), Putkowski (1)

MVP: Swodczyk (MKS)

Widzów: 900

Sędziowali: Kapusta, SzymańczakNa kolejne ligowe spotkanie będzinianie muszą poczekać do piątku, 11 listopada. Wówczas w Częstochowie zagrają z tamtejszym Norwidem. Początek o 16:00 w hali przy ul. Żużlowej 4.

bottom of page