top of page
MKS_poziom.png

BEDNARUK: ZOSTAWCIE MI AKREDYTACJĘ

- MKS zbudował bardzo mocną kadrę, która powinna krok po kroczku i tydzień po tygodniu realizować swoje cele. Nie powinna za to zbyt daleko wybiegać w przyszłość, tylko skupić się na teraźniejszości - przekonywał Jakub Bednaruk, ekspert Polsatu Sport.Były szkoleniowiec MKS-u zakończył pracę nad Czarną Przemszą po sezonie 2020/2021. Dziś nie ukrywa, że od tamtej pory wokół zagłębiowskiego klubu wiele się zmieniło.


- Będzin jest pewny, stabilny, bardzo się cieszę, że wyszedł z trudnej sytuacji. To jeden z głównych kandydatów do wygrania ligi, w maju też był blisko, grał w finale, grał w barażu. Widać, że budowa kadry była bardzo przemyślana, jest bogata głębia składu, duże pole manewru jeśli chodzi o zmiany - ocenił komentator.Jakub Bednaruk, który w przeszłości był rozgrywającym, przy charakteryzowaniu będzińskiej drużyny zwrócił szczególną uwagę na Jarosława Macionczyka, zawodnika ze swojej pozycji. - Będzin ma najlepszego rozgrywającego w historii Tauron1.Ligi. Sam o sobie mówi, że "jest za słaby na PlusLigę i za dobry na I ligę". Mimo że tak jak ja zbliża się do 50, to prezentuje wysoki poziom i zawsze jest bardzo dobrze przygotowany - komplementował go "Diabeł".


W ostatnich rozgrywkach ex asystent Vitala Heynena prowadził Cerrad Eneę Czarnych Radom, czyli zespół, który podobnie jak i nasz trenuje na co dzień w nowoczesnym obiekcie.

- Gratuluję Będzinowi tej hali. Widziałem ją na polsatowskich przebitkach z meczów o awans, wygląda pięknie. Widać, że Wasze środowisko żyje siatkówką, pobija rekordy frekwencji na trybunach, więc w pełni zasłużyło na taki obiekt. Sama obecność uczestników mistrzostw świata z reprezentacją Polski na czele świadczy o randze Będzin Areny - zauważył ekspert.Na plus Jakub Bednaruk ocenił również transfer Bartosza Gawryszewskiego z boiska na ławkę trenerską. - Jestem bardzo zadowolony, że MKS w niego zainwestował. To fajny facet, mający serce do siatkówki, kilkanaście lat rozegrał w PlusLidze. Pojętny, szybko się uczy. Wniesie do zespołu dużo dobrego - podkreślił poprzednik Wojciecha Serafina.


Nasz rozmówca, przed podjęciem pracy w telewizji, otrzymał kilka propozycji z zagranicznych klubów, jednak nie chciał wyjeżdżać z Polski. - Mam fajną współpracę z Polsatem, możliwe że na lata. Myślę, że dzięki niej będzie mi dane zajrzeć do Będzina na mecz i na żywo zobaczyć halę, więc zostawcie mi akredytację w kasie - zapowiedział komentator.bottom of page