top of page
MKS_poziom.png

BĘDZIN MIASTEM LIDERA! AVIA WYPUNKTOWANA

Po raz dwunasty w 2023 roku siatkarze MKS-u wznieśli ręce w geście triumfu. W zaległym meczu 17. kolejki TAURON1.Ligi będzinianie w pełni zasłużenie pokonali PZL Leonardo Avię Świdnik 3:0 (25:23, 25:20, 25:18).Rewanż w przeciwieństwie do pierwszego spotkania z Avią nie miał większej historii. W Świdniku siatkarze z Będzina prowadzili już 2:0 w setach, a do domu wrócili tylko z punktem. W hali nad Czarną Przemszą powtórki scenariusza już nie było. MKS zaczął od zwycięstwa 25:23, a im bliżej końca, tym jego boiskowa dominacja stawała się coraz większa. W drugim secie żółto-niebiescy ugrali 20, a trzecim 18 punktów.Statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Jarosław Macionczyk. Dla naszego rozgrywającego było to już trzecie wyróżnienie indywidualne w bieżących rozgrywkach. -Myślę, że tak to powinno wyglądać, że im bliżej fazy play-off, tym nasza gra powinna być bardziej ustabilizowana - podkreślił rozgrywający będzińskiego MKS-u.Dzięki zwycięstwu MKS objął prowadzenie w tabeli TAURON1.Ligi. Po 27 seriach spotkań zespół Wojciecha Serafina ma dwa punkty przewagi nad Norwidem Częstochowa. W końcówce rundy rewanżowej będzinianie rozegrają aż trzy spotkania przed własną publicznością, z kolei w terminarzu drużyny spod Jasnej Góry są trzy mecze wyjazdowe.
bottom of page