top of page
MKS_poziom.png

GWARDIA POKONANA! BĘDZIN MIASTEM LIDERA!

MKS Będzin, po wygranej nad Chemeko-System Gwardią Wrocław 3:0 (25:23, 25:20, 25:20), objął prowadzenie w tabeli Tauron1.Ligi. Będziński zespół do zwycięstwa poprowadził Jarosław Macionczyk, wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.Będzinianie w pokonanie dotychczasowego lidera włożyli dużo wysiłku. W każdym z setów musieli gonić wynik. W pierwszym Gwardziści wygrywali m.in 7:3, w drugim i trzecim 11:7, jednak za każdym razem pogoń MKS-u przyniosła efekt.


W premierowe partii zagrywką i atakiem pomógł Mateusz Frąc, który w poprzednim sezonie stanowił o sile Gwardii. W drugim i trzecim ciężar zdobywania punktów na własne barki wzięli obcokrajowcy: Renee Teppan i Brandon Koppers.


W drużynie gości wyróżniał się Jan Fornal, zdobywca 11 punktów. O pięć "oczek" więcej zdobył, najskuteczniejszy w będzińskim zespole, w Brandon Koppers.MKS Będzin - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)

MKS: Macionczyk, Ratajczak (2), Teppan (12), Pietruczuk (1), Swodczyk (4), Koppers (14), Olenderek (libero) oraz Frąc (3), Rohnka (6), Gonciarz i Ptaszyński

Gwardia: Maruszczyk (2), Zawalski (5), Schamlewski (6), Fornal (12), Dervisaj, Gryc (5), Mihułka (libero) oraz Kuźmiczonek, Godlewski (2), Cedzyński, Lubaczewski (1).

MVP: Macionczyk (MKS)

Widzów: 1000Zawodnicy i trenerzy MKS-u dedykowali zwycięstwo Bartoszowi Pietruczukowi, który w trakcie pierwszego seta doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Zawodnik z pomocą medyków opuścił halę i udał się do szpitala. W poniedziałek przejdzie badania.


Bartku, szybkiego powrotu do zdrowia!


bottom of page