top of page
MKS_poziom.png

AWANS STAŁ SIĘ FAKTEM! MKS ZAGRA W FINALE!

Siatkarze z Będzina po raz drugi z rzędu awansowali do wielkiego finału TAURON1.Ligi. W półfinałowej batalii podopieczni Wojciecha Serafina wyeliminowali Visłę Bydgoszcz, wygrywając całą rywalizację w trzech spotkaniach.W decydującym zażarta walka toczyła się zaledwie przez 30 akcji. Do stanu 15:15 w pierwszym secie obydwa zespoły szły punkt za punkt. Później będzinianie przyspieszyli, nie mając najmniejszych problemów z pokonaniem rywali. W inauguracyjnym secie wygrali do 18, a w drugim i trzecim do 20. MKS do triumfu poprowadził Renee Teppan, zdobywca 13 punktów i trzeciej w sezonie statuetki MVP.W ten sposób będzinianie powtórzyli sukces z ubiegłego sezonu, kiedy to po wyeliminowaniu Avii Świdnik również dotarli do wielkiego finału, jednak w nim uznali wyższość BBTS-u Bielsko-Biała. W tegorocznej edycji TAURON1.Ligi MKS stawi czoła Norwidowi Częstochowa, który w trzech półfinałowych spotkaniach okazał się lepszy od Gwardii Wrocław.


MKS Będzin - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

MKS: Macionczyk (2 pkt), Usowicz (9), Teppan (13), Pietruczuk (10), Swodczyk (9), Koppers (10), Olenderek (libero) oraz Ptaszyński, Frąc Visła: Krysiak (3), Wierzbicki (8). Szczechowicz (1), Radziwon (10), Cieślik (10), Śliwka (4), Bonisławski (libero) oraz Elgert, Gutkowski (2), Kwasigroch

MVP: Teppan (MKS)

Widzów: 2250

Sędziowali: Wojtunik, Taroń (Łódź)

Stan rywalizacji: 2:1 dla MKS-u

bottom of page