top of page
MKS_poziom.png

ALURON CMC POTENCJALNYM RYWALEM MKS-U

Jeżeli MKS Będzin w IV rundzie Pucharu Polski wyeliminuje częstochowskiego Norwida, to w V podejmie przed własną publicznością Aluron CMC Wartę Zawiercie. Ewentualny przyjazd drużyny z PlusLigi do będzińskiej Areny nastąpi 1 lutego.W ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski będzinianie rywalizowali z ekipą z Jury Krakowsko- Częstochowskiej już w 1/16 finału. Goście wygrali wówczas 3:0 (25:17, 28:26, 31:29), mimo iż w drugim i trzecim secie nasz zespół wygrywał nawet pięcioma, sześcioma punktami.


- Nie wyprzedzajmy faktów, zagrajmy najpierw dobry mecz z Norwidem i go wygrajmy, a potem będziemy myśleć jak otrzymaną szansę w spotkaniu z drużyną z PlusLigi mamy wykorzystać - przyznał Wojciech Serafin, trener MKS-u.


W przypadku wyeliminowania zawierciańskiej Warty, półfinałowym rywalem będzinian będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lub Trefl Gdańsk.bottom of page