top of page
MKS_poziom.png

PRACA NAD STABILIZACJĄ I WALKA DO KOŃCA

Działacze będzińskiego MKS-u wykazali się bardzo dużą aktywnością na rynku transferowym, pozyskując latem aż siedmiu zawodników. Jako ostatni umowę z zagłębiowskim klubem podpisał Estończyk, Renee Teppan, mający w CV m.in. włoskie Trentino, PGE Skrę Bełchatów oraz grecki Olympiakos Pireus. - To dobry transfer - stwierdził Wojciech Serafin, szkoleniowiec MKS-u.Niespełna 29-letni atakujący, mierzący 198 cm wzrostu, zdobywał cenne doświadczenie także w reprezentacji swojego kraju, z którą sięgał m.in. po złote i brązowe medale w Lidze Europejskiej. Aktualnie najnowszy nabytek MKS-u przebywa ze swoimi rodakami na zgrupowaniu, przygotowując się do eliminacji ME.


- Jest to dobry transfer. Liczę, że wniesie jakość oraz pozytywne nastawienie do grupy, która w ubiegłych rozgrywkach cieszyła się świetną atmosferą. Mam nadzieję, że po sezonie reprezentacyjnym przyjedzie do Będzina w pełnym zdrowiu i będziemy się cieszyć z jego dobrej gry - przyznał trener.

O miejsce w podstawowym składzie Renee Teppan będzie rywalizował z Mateuszem Frącem, który w poprzednich rozgrywkach był wyróżniającą się postacią w Gwardii Wrocław. Oprócz atakujących, do Będzina trafili także Jarosław Macionczyk, Łukasz Usowicz, Maciej Olenderek, Hubert Piwowarczyk oraz Bartosz Pietruczuk.


- Okres transferowy dla MKS-u w tym roku, podobnie jak i w poprzednim, był trudny, ale już z innej przyczyny. Teraz bardzo późno skończyliśmy sezon i do samego końca nie wiedzieliśmy w jakiej lidze wystąpimy jesienią. W tym czasie nie mogliśmy pozwolić sobie na zamknięcie składu, a rywale nie próżnowali… - tłumaczył Wojciech Serafin.

Szkoleniowiec liczy przede wszystkim na doświadczenie i ogranie podpisanych latem zawodników, którzy w połączeniu z pozostającymi siatkarzami: Kacprem Gonciarzem, Arturem Ratajczakiem, Łukaszem Swodczykiem, Jakubem Rohnką, Brandonem Koppersem, Maciejem Ptaszyńskim i Kajetanem Markiem stworzą monolit, przynoszący kibicom dużo, dużo radości.


- Pomimo przeszkód zakontraktowaliśmy graczy, którzy niewątpliwie podniosą wartość zespołu. Przed nami długi i trudny sezon, więc z pewnością potrzebujemy dużo zdrowia i odrobiny szczęścia, aby zdobyć jak najwięcej cennych punktów - zapowiedział opiekun MKS-u.

Będzinianie rozpoczną przygotowania na początku sierpnia. Od pierwszego będą trenować w siłowni, a od ósmego wznowią także zajęcia w hali. Cykl gier kontrolnych zaplanowano na pierwszą połowę września.


- Chciałbym, aby mój zespół wygrywał każdy kolejny mecz, walczył do końca i trzymał się ściśle określonych zasad. Chciałbym popracować nad stabilizacją systemu zagrywka-blok-obrona oraz skutecznością pierwszej akcji, jak i kontratakiem. Naszą wartość zweryfikuje boisko po okresie przygotowawczym – zakończył trener.

Inauguracja sezonu 2022/2023 nastąpi 17 września. Terminarz nie jest jeszcze znany.


bottom of page