top of page
MKS_poziom.png

ŚWIĘTO SIATKÓWKI W BĘDZINIE! DOJDZIE DO REWANŻU!

Siatkarze MKS-u Będzin z przytupem zakończą styczeń 2023 roku. W V rundzie Pucharu Polski podejmą przed własną publicznością Aluron CMC Wartę Zawiercie, brązowego medalistę PlusLigi z ubiegłego sezonu.Zawiercianie gościli w hali nad Czarną Przemszą w poprzedniej edycji krajowego pucharu. Wówczas w 1/16 finału pokonali MKS 3:0 (25:17, 28:26, 31:29), kończąc jego przygodę z tymi rozgrywkami. Sami dotarli do ćwierćfinału, w którym uznali wyższość Asseco Resovii, przegrywając w Rzeszowie 1:3 (25:23, 9:25, 23:25, 18:25).


- Pokazaliśmy się z niezłej strony, mecz był fajny, mimo że trwał tylko trzy sety. Wyszliśmy na luzie, zagraliśmy spokojną siatkówkę - mówił po przegranej Łukasz Swodczyk, środkowy zespołu z Będzina, mający w CV m.in. zawierciańską Wartę.


Szczególnie imponująco wyglądała postawa naszych siatkarzy w drugiej i trzeciej partii wspomnianego spotkania, gdzie będzinianie prowadzili nawet pięcioma, sześcioma punktami, m.in. dzięki świetnym zagrywkom Wiktora Musiała.- Byliśmy bardzo dobrze zmotywowani i wywieraliśmy dużą presję na drużynie z Zawiercia w dwóch setach. Nawet najlepszym jest trudno wygrać tak zacięte końcówki i ten mecz właśnie to pokazał - dodał Wojciech Serafin, szkoleniowiec będzińskiego I-ligowca.


Siatkarze z Jury Krakowsko-Częstochowskiej rozpoczną udział w tegorocznym Pucharze Polski od meczu w Będzinie, z kolei MKS w tej edycji wyeliminował już trzech rywali: UKS Volley Team Alukoncept Bobrowniki (3:0), ZAKSĘ Strzelce Opolskie (3:0) i Exact Systems Norwid Częstochowa (3:1).


W przypadku ewentualnego pokonania Aluronu CMC Warty Zawiercie, kolejnym rywalem naszego zespołu - już w turniej finałowym w Krakowie (25-26 lutego) - będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lub Trefl Gdańsk.


Terminarz 1/4 finału Pucharu Polski:

  • CHKS Arka Chełm - Jastrzębski Węgiel (31.01, 17:30)

  • MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie (31.01, 20:30)

  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk (1.02, 17:30)

  • Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki (1.02, 20:30)

Tak było w ubiegłym sezonie:


bottom of page