ZAKSA pierwszym rywalem

Od domowego starcia z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozpoczną sezon 2018/2019 siatkarze będzińskiego MKS-u. Wicemistrz Polski stawi czoła naszemu zespołowi już w najbliższą sobotę (godz. 17.30). 

 


ZAKSA to team, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. O sile srebrnego medalisty mistrzostw Polski stanowią m.in. aktualni mistrzostwie świata: Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski oraz jeden z najlepszych rozgrywających na świecie, Benjamin Toniutti. - Zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika. ZAKSA to klasowy zespół, ale nawet z takim trzeba powalczyć - mówił Artur Ratajczak, kapitan MKS-u. 


Będzinianie, przygotowując się do nowego sezonu, rozegrali dwanaście sparingów. a w jednym z nich zmierzyli się ZAKSĄ. Wówczas oba zespoły wystąpiły w niepełnych składach, a na boisku lepsi okazali się rywale. - To był wartościowy mecz, dostarczył nam dużo materiału do analizy - mówił zaraz po nim Adrian Buchowski, przyjmujący naszej drużyny. 


Bilans dotychczasowych gier przemawia na korzyść ekipy z Opolszczyzny. z którą MKS w Sosnowcu wygrał tylko raz. Miało to miejsce w styczniu 2015 roku, a o zwycięstwie zadecydował tie-break. Oby w sobotę historia sprzed ponad trzech lat znów się powtórzyła!Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)


Kadra ZAKSY:


Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Francja), Przemysław Stępień

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Sławomir Jungiewicz

Środkowi: Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Sacharewicz, Tomasz Kalembka 
Przyjmujący: Sam Deroo (Belgia), Aleksander Śliwka, Rafał Szymura, Brandon Koppers (Kanada)
Libero: Paweł Zatorski, Kamil Szymura

Trener: Andrea Gardini (Włochy)


Sędziowie: Szymon Pindral, Mariusz Gadzina

Komisarz: Robert Grzonka.