Wygrana to nasz obowiązek [ZAPOWIEDŹ]


- Wygrana to nasz obowiązek - mówili, o zbliżającym się meczu 9. kolejki PlusLigi z BBTS-em Bielsko-Biała, siatkarze MKS-u Będzin. Weryfikacja tych słów nastąpi już w najbliższą sobotę (godz. 14.45). Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.


W teorii łatwiejszego rywala w PlusLidze nie można było sobie wymarzyć, ale tylko w teorii, bowiem BBTS w tym sezonie nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania, a jak powszechnie wiadomo każda porażka przybliża do zwycięstwa. W poprzedniej serii gier bielszczanie ulegli w Hali pod Dębowcem GKS-owi Katowice 1:3, a w środowym meczu, rozegranym awansem w ramach 13. kolejki, przegrali w Kędzierzynie-Koźlu z ZAKSĄ 0:3.


- Każdy zespół zmaga się ze swoimi problemami, jednak my musimy skupić się na swoich. W tym sezonie nie zdobyliśmy jeszcze punktów, lecz przy odrobinie szczęścia mogliśmy zapunktować w meczach z drużynami z Rzeszowa, Olsztyna i Katowic. W Sosnowcu będziemy chcieli odbić się od dna, choć spodziewamy się trudnej przeprawy - powiedział Mariusz Gaca, kapitan BBTS-u, mający za sobą trzyletnią grę dla zespołu z Będzina. 


Ewentualne potknięcie w starciu z szesnastą drużyną w lidze mocno skomplikuje sytuację dwunastego MKS-u (7 pkt), mającego przed sobą spotkania z głównymi pretendentami do gry o medale. Dlatego też będzinianie za wszelką cenę będą chcieli pokusić się o pewne, trzypunktowe zwycięstwo.


- BBTS to nieprzewidywalny zespół, dlatego musimy się skupić przede wszystkim na swojej grze, by ten nie rozwinął "skrzydeł". Kluczem do wygranej będzie konsekwentna realizacja wszystkich założeń taktycznychMecz zostanie rozegrany o dość wczesnej godzinie, choć ta nie będzie stanowić dla nas żadnego problemu. Będziemy dobrze przygotowani - przyznał Bartłomiej Grzechnik, środkowy MKS-u, występujący w poprzednim sezonie w ekipie z Podbeskidzia.


Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif (USA)
Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna
Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła, Dawid Woch
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko, Matej Kok (Słowenia)
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz


Kadra BBTS-u:


Rozgrywający: Harrison Peacock (Australia), Jarosław Macionczyk

Atakujący: Oleg Krikun (Rosja), Jakub Bucki

Środkowi: Mariusz Gaca (kapitan), Bartosz Cedzyński, Maciej Skowroński, Wojciech Siek

Przyjmujący: Wiaczesław Tarasow (Rosja), Piotr Łukasik, Bartosz Janeczek, Tomasz Piotrowski

Libero: Przemysław Czauderna, Kajetan Marek


Sędziowie: Marek Lagierski, Piotr Król

Komisarz: Robert Grzanka
Kwalifikator: Piotr Dudek