Trenowali z młodzieżą [MULTIMEDIA]


W poniedziałek na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie czekała nie lada gratka, a mianowicie lekcja wf-u z siatkarzami i trenerami miejscowego klubu. W hali w Łagiszy pojawili się: Rafael Araujo, Mateusz Przybyła, Rafał Faryna oraz Rafał Murczkiewicz i Emil Siewiorek.


Całość rozpoczęła się od profesjonalnej rozgrzewki, prowadzonej przez drugiego z asystentów trenera Stelio DeRocco, której celem było pobudzenie pracy mięśni U blisko 50-osobowej grupy uczestników siatkarskiego wf-u. - Rozgrzewka jest bardzo ważną częścią treningu, minimalizującą ryzyko kontuzji. Żaden sportowiec, nawet ten najmłodszy, nie może jej zaniedbywać -  tłumaczył Emil Siewiorek


W dalszej części zajęć uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których trenowali z piłkami, doskonaląc poszczególne elementy siatkarskiego rzemiosła. Po nich przyszła kolej na rozciąganie. - Uważam, że takie spotkania są doskonałą promocją klubu, siatkówki oraz aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. W Brazylii podobne akcje również są bardzo często prowadzone i, tak jak w Polsce, cieszą się dużym zainteresowaniem - podsumował Rafael Araujo, atakujący MKS-u.


Była to już czwarte spotkanie przedstawicieli naszego klubu z uczniami będzinskich szkół w tym sezonie. Wcześniej podobne zajęcia odbyły się w klasie siatkarskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Szkole Podstawowej nr 4 na Ksawerze i Szkole Podstawowej nr 2 na Zamkowym.