Jan Fornal zostaje w Będzinie!

- Mimo ważnego kontraktu nie chciałem odchodzić z Będzina. Mam nadzieję, że nowy sezon będzie przełomowy zarówno dla mnie, jak i całego klubu - powiedział Jan Fornal, przyjmujący MKS-u.

 


Za pochodzącym z siatkarskiej rodziny zawodnikiem 15 PlusLigowych spotkań (34 sety), z których najmilej wspomina to rewanżowe, choć przegrane, z ekipą z Olsztyna. Przeciwko niej zdobył 18 punktów, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u. - Nie grałem za dużo, zwłaszcza w pierwszej rundzie i nie pokazałem jeszcze w pełni tego, na co mnie stać. Mam nadzieję, że u trenera Jakuba Bednaruka, którego osoba była jednym z czynników przemawiających za moim pozostaniem, otrzymam więcej szans gry niż dotychczas - przyznał Jan Fornal


Przyjmujący nie ukrywał również zadowolenia z pozyskania przez MKS rozgrywającego TJ-a Sandersa, licząc na owocną współpracę z reprezentantem Kanady w kolejnych zmaganiach. - To nietuzinkowy gracz, który z pewnością okaże się wartością dodaną tego zespołu. Bardzo się cieszę z jego z transferu do Będzina - zakończył siatkarz.   Jan Fornal


 • Data urodzenia: 14.01.1995 r.
 • Wzrost: 191 cm
 • Waga: 88 kg
 • Pozycja: Przyjmujący
 • Narodowość: Polska   Kariera klubowa:


 • MKS Będzin (2018/2019 - obecnie) 

 • AZS AGH Kraków (2015/2016 - 2017/2018)

 • KPS Siedlce (2014/2015)

 • EKS Skra Bełchatów (2012/2013 - 2013/2014)

 • SMS Spała (2011/2012)

 • Hutnik Dobry Wynik Kraków (2007/2008 - 2010/2011)

 • UKS 22 Kraków (2005/2006 - 2006/2007)
   Kariera reprezentacyjna


 • Reprezentacja Polski kadetów (2013)   Sukcesy klubowe:


 • Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów (2013/2014)
 • Mistrzostwo Polski Młodej Ligi (2013/2014)
 • Wicemistrzostwo Polski Młodej Ligi (2012/2013)   Sukcesy reprezentacyjne:


 • Wicemistrzostwo Europy kadetów (2013)
 • Wicemistrzostwo Europejskiego Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży (2013)
 • Brązowy medal mistrzostw świata kadetów (2013)   Okienko transferowe (stan na 24 maja 2019 roku):


Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk)

Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)
Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (?), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (?), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice)


   Kadra MKS-u Będzin:


Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada)

Atakujący: Rafał Faryna
Środkowi: Bartosz Schmidt

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal

Libero: Michał Potera


    Sztab szkoleniowy:


Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński.


Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.