Czas na wielki rewanż!

MKS Będzin - GKS Katowice na to spotkanie czeka całe zagłębiowskie środowisko siatkarskie! Już w najbliższą niedzielę, o godz. 14.45, w hali MOSiR w Sosnowcu dojdzie do rewanżowych derbów województwa śląskiego!

 

 

Po raz ostatni obydwa zespoły spotkały się 18 października w Szopienicach. Wówczas katowiczanie wygrali 3:0 (25:21, 25:23, 26:24), choć w każdym z setów nasi siatkarze prowadzili przynajmniej trzema "oczkami". - O porażce zadecydowały przestoje, w których bardzo szybko traciliśmy punkty seriami, jednak były także dobre momenty, gdy dominowaliśmy nad rywalami - wspominał Stelio DeRocco, trener MKS-u.

 

W minionych tygodniach ekipa ze stolicy Górnego Śląska nie miała wielu powodów do radości. Z ostatnich jedenastu spotkań przegrała aż dziesięć i w konsekwencji spadła na dwunaste miejsce w tabeli (21 pkt - 7 zwycięstw, 12 porażek).

 


W poprzedniej kolejce GKS przegrał przed własną publicznością z Treflem Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25). - Cieszę się, że chłopaki cały czas szukają, chcą i walczą. Czekam na to zwycięstwo przede wszystkim dla nich, żeby przełamali się i uwierzyli, że możemy grać w siatkówkę - mówił, na łamach "Strefy Siatkówki", Piotr Gruszka, szkoleniowiec ubiegłorocznego beniaminka PlusLigi.


TABELA PLUSLIGI - KLIKNIJ TUTAJ


Zespół z Będzina legitymuje się takim samym bilansem zwycięstw i porażek, jak niedzielny rywal, choć w PlusLigowym układzie sił traci do niego trzy punkty. Zajmujący trzynastą lokatę MKS cały czas próbuje się wydostać ze strefy barażowej i niewykluczone, że ten cel uda mu się zrealizować już 11 lutego, kosztem GKS-u. Warunek jest jeden - wygrać za trzy punkty!


Atutem zagłębiowskiego zespołu będzie z pewnością własna hala, w której zwycięstwa przychodzą mu znacznie łatwiej, niż poza nią. W poprzednim domowym spotkaniu MKS pokonał Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1 (25:23, 16:25, 25:19, 25:23), natomiast w wyjazdowym przegrał z ONICO Warszawa 1:3 (25:20, 17:25, 12:25, 22:25).


PRZEDMECZOWE STATYSTYKI - KLIKNIJ TUTAJ


Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub

Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Mateusz Kowalski, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Przybyła, Grzegorz Łata

Przyjmujący: Marcin Waliński, Jan Klobucar (Słowenia), Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Stelio DeRocco (Kanada)


Kadra GKS-u:


Rozgrywający: Marcin Komenda, Maciej Fijałek

Atakujący: Karol Butryn, Dominik Witczak (kapitan)

Środkowi: Bartłomiej Krulicki, Tomasz Kalembka, Paweł Pietraszko, Emanuel Kohut (Słowacja)

Przyjmujący: Serhij Kapelus (Ukraina), Rafał Sobański, Gonzalo Quiroga (Argentyna), Kacper Stelmach

Libero: Bartosz Mariański, Adrian Stańczak

Trener: Piotr Gruszka


Sędziowie: Maciej Twardowski (Radom), Marcin Herbik (Warszawa)

Komisarz: Dariusz Luks (Radlin).